Share/Bookmark
חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה
mother-at-work.jpgחזרה לעבודה לאחר לידת התינוק היא מעבר לא פשוט בחיים.

גם אם את מרגישה שאת מוכנה לחזור לעבודה לאחר הלידה, השבועות הראשוניים (אפילו החודשים הראשוניים) יכולים להיות קשים מבחינה גופנית ורגשית.

עצות לחזרה לעבודה לאחר לידת תינוק:

לכי בצעדי תינוק

: לאחר שבועות של לבוש ג'וגינג, דחיפת עגלת תינוק והנקה, לחזור חזרה לבגדי עבודה, נסיעות לעבודה וכניסה לחדרי ישיבות יכול להיות קשה ומוזר. בררי האם מעבר הדרגתי בחזרה לעבודה אפשרי כמו למשל חזרה למשרה חלקית או אפשרות לעובדה מהבית. 

במשך חופשת הלידה נסי לעבוד קצת מהבית, עני למיילים ושימרי על קשר עם המשרד. זה יעזור לך להרגיש בעניינים כאשר תחזרי לעבודה.

בקרי במקום העבודה במשך החופשה כדי שתוכלי להתעדכן במה שקורה בעבודה. הביאי את התינוק או תמונות שלו.  החברים לעבודה רוצים להכיר אותו.

חפשי תמיכה ל

 

 

הנקה: אם את מניקה תצטרכי לשאוב חלב פעמיים או שלוש ביום כדי לשמור על כמות החלב לתינוק.  אם אין לך משרד פרטי, בקשי מהאחראי בעבודה חדר ריק שתוכלי לנעול אותו. את לא צריכה להתבייש שאת דואגת לאוכל לתינוקך.

זכרי שיש יותר חלב מוקדם בבוקר אז נסי לשאוב בבית אחרי ההנקה הראשונה של היום. כך יהיה לך עוד קצת חלב להשאיר למטפלת על מנת שתוכל להאכיל את התינוק.

כדי להרגיל את התינוק לבקבוק, התחילי לשלב בין הנקה לבקבוק כאשר התינוק בין 3-4 שבועות.

תני לחברי משפחה אחרים להאכיל את התינוק כדי שהוא יתרגל לאכול אצל מישהו אחר.

 

הילחמי בעייפות: לקראת סוף חופשת הלידה  ייתכן שתינוקך עדיין לא יישן כל הלילה ואת תהיי מאד עייפה. נסי לחלק את המטלות לחלקים קטנים. את הדברים הקשים יש לבצע בבוקר, כאשר את יותר ערנית.

אם המטלות בבית מוסיפות לעייפות שלך בקשי עזרה.  אפשר להפעיל את בעלך או להזמין שמרטפית או להיעזר בחברות.

אל תרגישי אשמה: תינוק מביא איתו הרבה שינויים, אפילו לוח הזמנים בעבודה. אפשר להיות עובד טוב בלי להוסיף הרבה שעות נוספות. אפשר לענות למיילים גם מהבית.

אם את מתגעגעת לתינוק: יש אימהות שמביאות המון תמונות של התינוק ומתקשרות במשך היום למטפלת. אפשר אפילו לדבר עם התינוק בטלפון. הזכירי לעצמך כל הזמן למה חזרת לעבודה - סיבות מקצועיות או סיבות כלכליות.  אחרי כמה שבועות הרגשת העצבת פוחתת והרגשת הנוחיות מתגברת. אם את מרגישה שאינך יכולה יותר ואת חושבת על התפטרות על מנת להיות עם תינוקך, דעי שזו בעייה מוכרת וההרגשה חולפת במיוחד אם את יכולה לבקש בתקופה הראשונה לצאת על פי צורך (גם אם הדבר כרוך בפחות משכורת). אחרי כמה ימים הדברים יתאזנו.

הצטרפי למועדון: יש מיליוני אימהות עובדות, רובן מתמודדות עם הקשיים של השבועות הראשונים. דברי עם אימהות אחרות בעבודה או באינטרנט, זה יכול לשפר את הרגשתך. יש מקומות עבודה שבהם האימהות מתחלקות ביניהן בניסיון שלהן. אל תהססי לשאול בעצתן (נסי לעשות זאת בזמן ההפסקות ולא בזמן העבודה, כך זה יתקבל טוב יותר).

בנוסף, זיכרי כי אפשר לעבוד מהבית. אנו ממליצות לך לקרוא את המאמר לצאת לעבוד או להישאר בבית עם הילדים.

המאמר תורגם מאתר באנגלית בנושא אמהות עובדות  ונוספו לו רעיונות על ידי רות ניסנבאום ורונית בנארי

אין להעתיק את המאמר ללא קבלת אישור מצוות אישה עובדת

אימון אישי ליציאה לעבודה          בנית אתרי אינטרנט             קידום אתרי אינרטנט

 

 
  הערות (3)
ילדתי ב05/08/12
נכתב על ידי מתי חוזרים לעבודה לאחר חופשת ל, בתאריך 24-11-2012 22:36
שלום, 
יש לי שאלה, לידה ראשונה שלי וילדתי ב05/08 מתי אני אמורה לחזור לעבודה בחודש נובמבר , באיזה תאריך מדוייק , אשמח שתעדכנו אותי במייל' כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה  
לאחר שהייה בבת 3 חודשים 
תודה, כרמלה
ילדתי ב 24.4
נכתב על ידי טליה, בתאריך 22-07-2013 11:43
שלום , רציתי לדעת ילדתי ב24.4. מה הוא התהליך אם אני רוצה להאריך את חופשת הלידה והאם כתיבת מכתב מצידי לא יפגע בזכויותי מבחינת התפטרות ופיטורין. אשמח לקבל תשובה למייל או לשוחח על כך , בנוסף לאן עלי לפנות אם נפגעו זכויותי במהלך חופשת הלידה. המייל הוא : כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה תודה טליה
הנקה ושימוש בבקבוק
נכתב על ידי דנה, בתאריך 16-10-2013 07:50
זו טעות גדולה להתחיל להאכיל מבקבוק בכשהתינוק בגיל 3-4 שבועות. אולי כוונת כותב הכתבה היתה 3-4 שבועות לפני החזרה לעבודה. אם אישה רוצה להניק כדאי מאוד שלא תשתמש בהזנה מבקבוק בכלל, במיוחד כשהתינוק לפני התבססות ההנקה. הטיפ שלי להמשך הנקה אחרי החזרה לעבודה- אם אין לך איפה לשאוב בעבודה (זה גם סיפור לשאוב בעבודה, ולוקח לפחות 20 דקות לכל שאיבה) כדאי בכל בוקר בחופשת הלידה לשאוב משד אחד בזמן שהתינוק יונק, ולהקפיא במקרר, וכך התינוק ממשיך לקבל חלב אם אחרי שאת חוזרת לעבודה.

כתוב הערה
  • יש לשמור על נושא ההערה קשור לנושא המאמר
  • הערות אישיות לא תאושרנה
  • נא לא להשתמש בהערות לקידום אתרך. חומר זה יימחק
  • וודא שאתה מקיש על כפתור Refresh בכדי לקבל קוד אבטחה חדש לפני שלוחצים על כפתור שליחה
  • זכור שתהליך זה רק מתאים למקרה שהכנסת קוד הבטחה מוטעה
שם:
כותרת:
הערה:

קוד:* Code

 
איך מצליחים בקריירה ובבית?
הירשמי היום לטיפים של אישה עובדת

קבלי כל חודש כתבות מעניינות אשר
יעזרו לך לשלב בהצלחה את הבית ואת העבודה

הקליקי כאן והירשמי לניוזלטר של אישה עובדת

ומידע מעניין וחשוב יגיע ישירות לתיבת הדואל שלך
 
School Joomla Websites